W każdej damskiej garderobie znajdziemy szereg ubrań, które nigdy nie były noszone lub po kilku razach zostały odłożone i nigdy więcej do nich nie wrócono. Powodów może być wiele. Przede wszystkim fakt samej zmieniającej się mody mógł sprawić, że kiedy decydowaliśmy się na konkretny zakup, królował na rynku pewien trend, którym konsumentka dała się porwać. Jednak po jakimś czasie trend ten przestał być obecny w modzie, a my stwierdziłyśmy, że nie mamy już ochoty zakładać takich ubrań. Kolejnym przypadkiem, kiedy ubrania leżą w szafie odłogiem jest ten, kiedy zmieniły się nasze proporcje ciała i coś, co kiedyś było na nas dobre teraz jest zdecydowanie za duże lub za małe. Nie czujemy się w tym komfortowo i nie chcemy w tym chodzić.

Ubrania, które zalegają w szafie - jak je ograniczyć?

Podobnie jest z rzeczami kupionymi pod wpływem impulsu na tak zwanej wyprzedaży w centrum handlowym. Bez większego zastanowienia się czy i gdzie wybierzemy się w konkretnej kreacji, popełniłyśmy zakup, a teraz nie wiemy z czym zestawiać tego rodzaju ubranie. Wszystkie te elementy prowadzą do ważnej konkluzji, że zakupy bywają często nieprzemyślane, a skutkiem tego rodzaju porywów może być fakt, że wydamy pieniądze na rzeczy, których w ogóle nie potrzebujemy i na ubrania słabej jakości. Przez co niestety później mamy do czynienia ze zjawiskiem pełnej ubrań szafy, z której nie do końca mamy się w co ubrać. Dlatego też bardzo ważnym elementem każdej szafy powinny być ubrania podstawowe, które niezależnie od okazji będą wyglądać dobrze i sprawiać, że my zakładając je również będziemy się w nich dobrze czuć.

Jeansy damskie to podstawa damskiej garderoby - stylizacje na każdą okazję

Podstawą każdej szafy są wygodne spodnie jeans damskie. Możemy zakładać je w każdej porze roku w dowolnych stylizacjach - z trampkami, szpilkami czy kozakami. Do pracy czy szkoły sprawdzą się idealnie, a jednocześnie dobrze dobrane jeansy będą wygodne (warto też zainteresować się też takimi paskami, które dopełnią stylizację). Poza jeansami w szafie nie może zabraknąć białej koszuli oraz małej czarnej sukienki. Budowanie swojej garderoby od postaw, czyli rzeczy, które możemy zestawiać z wieloma innymi sprawia, że niezależnie od okazji - zawsze będziemy mieć co na siebie założyć. Na tej podstawie możemy budować kolejne elementy garderoby, jednak zawsze warto pamiętać o tym, by ubrania w szafie były na tyle uniwersalne, że ich moda nigdy nie przeminie, a my będziemy mogły cieszyć się ich wysoką jakością jeszcze przez wiele lat.

Molly
Autorka: Molly
Mam nadzieję, że moje propozycje przypadną Ci do gustu :)

Polecamy również: