Masz skłonności do alergii? A czy wiesz, że odpowiedni materac sprawi, że wyśpisz się spokojnie – bez niechcianego towarzystwa alergenów? Przeczytaj, dlaczego polecane dla alergików są materace lateksowe.


Z roku na rok rośnie liczba osób z uczuleniami, a alergia coraz częściej określana jest chorobą XXI wieku. Choć może mieć różne podłoże, objawiać się w inny sposób, a także wymagać zastosowania innego leczenia, to prawda jest jednak taka, że w samym tylko kurzu znajduje się ponad 30 różnych substancji potencjalnie uczulających, zagrożenie jest więc wokół nas. Warto działać profilaktycznie i unikać alergenów, zwłaszcza że objawy alergii mogą ujawnić się nawet po 40 roku życia.


Trudne, nocne życie alergików

Bardzo często alergie kojarzą nam się z katarem siennym, przekrwieniem spojówek, czy wysypką, które pojawiają się wiosną, gdy rośliny zaczynają pylić. Eksperci alarmują jednak, że prawdziwym zagrożeniem są dla nas groźne alergeny pleśni, grzybów czy roztoczy. Te, z którymi stykamy się każdego dnia: również podczas snu. Nasze sypialnie to wymarzone miejsce do ich rozwoju, a zamiłowanie do ciepła i wilgoci sprawia, że oddziały wroga najczęściej stacjonują w… materacach i pościeli. Niestety, o ile tę drugą zmieniamy regularnie, o tyle materac jest największym siedliskiem alergenów i może okazać się gwoździem do trumny każdego alergika. Chyba że wybierzemy odpowiedni, który pozwoli uniknąć łzawiących oczu, kaszlu, kataru i drapania w gardle po każdej nocy w łóżku.


Jaki materac dla alergika?

Wybór odpowiedniego materaca może uchronić przed męczącymi objawami alergii. Trzeba jednak wiedzieć, jaki materac wybrać, gdy mamy skłonność do uczuleń. Nie każdy materac ma bowiem odpowiednie właściwości.

Przede wszystkim materac dla alergika musi być wykonany z przewiewnych materiałów. Bardzo ważne jest wypełnienie, dzięki któremu cyrkulacja powietrza będzie odpowiednia i uchroni nas przed odkładaniem się nadmiaru wilgoci, a w konsekwencji również przed rozwojem roztoczy. Często polecane są modele z pianek wysoko- lub termoelastycznych, których nieregularna struktura pozwala na swobodny przepływ powietrza, np. Hilding Salsa, Rumba, Modern lub Conga. Dodatkową ich zaletą jest świetne dopasowanie do kształtu i ciężaru ciała. Co nie oznacza, że modele sprężynowe (np. Hilding Zorba lub Tango) albo hybrydowe nie sprawdzą się u alergików. Sprawdzą się, bo równie ważna jest dodatkowa warstwa antybakteryjna i pokrowiec antyalergiczny z możliwością zdejmowania i prania.

Materac lateksowy – idealny dla alergików

Szczególnym rodzajem materacy są materace lateksowe. Mogą to być materace z dodatkową warstwą z pianki lateksowej (mogą to być zarówno modele piankowe, jak i sprężynowe), ale też takie, w których lateks gra główną rolę. Te drugie to materace w 100% wykonane z lateksu jak np. Hilding Melody, którego parametry są idealne dla każdego alergika.

Hilding Melody to materac lateksowy, który:

wykonany jest blatu lateksowego o wysokości 18 cm,ma właściwości antybakteryjne i przecigrzybicze,charakteryzuje się 7 strefami twardości,zapewnia idealne wsparcie nawet dla tęższych osób,gwarantuje dobrą wentylację i higienę snu.

Warto wiedzieć jednak, że lateks w materacach może być naturalny lub syntetyczny. Często do produkcji materaców wykorzystywane są mieszanki obu tych rodzajów np. 20% lateksu naturalnego, a 80% syntetycznego. Bez obaw! Mniej naturalnego lateksu wcale nie oznacza, że materac jest gorszy. Jest nawet dużo lepszy dla alergików, ponieważ lateks syntetyczny jest mniej uczulający i polecany osobom, które mogą być uczulone na jego naturalną wersję.

Gdzie szukać materaca dla alergika?

Materaca dla alergika warto szukać w ofercie marek takich jak Hilding. Mnogość rozwiązań, które oferują, sprawia, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie, a wieloletnie doświadczenie daje gwarancję, że wybrany model spełni nasze oczekiwania i naprawdę poprawi jakość naszego snu, co potwierdzają specjaliści ze zdrowykregoslup.pl oraz veronique.pl. Kierujmy się opiniami i tym, co polecają eksperci, ale przede wszystkim własną intuicją i potrzebami.Molly
Autorka: Molly
Mam nadzieję, że moje propozycje przypadną Ci do gustu :)

Polecamy również: