Lato to czas, kiedy nasze włosy narażone są na działanie promieni słonecznych i mocne przesuszenie. Mamy dla Was jednak 5 rad, dzięki którym pozbędziecie się zniszczonych końcówek, a Wasze włosy będą zdrowe i lśniące.

Suche włosy i zniszczone końcówki – CODZIENNA PIELĘGNACJA

Do mycia włosów wybieraj szampony regenerujące, odżywiające, odbudowujące, nawilżające, z witaminami. Dzięki temu dostarczysz swoim włosom potrzebnych im suplementów, a w zamian odwdzięczą Ci się zdrowym wyglądem.

Suche włosy i zniszczone końcówki – MASKI i OLEJE

Najlepszym sposobem na nawilżenie włosów i zapobieganie łamaniu na końcówkach  zniszczonych końcówek jest stosowanie naturalnych masek  i olejów. Specyfiki możesz wykonać samodzielnie w domu lub kupić w drogerii. Aby przywrócić włosom blask stosuj maski raz w tygodniu by odżywić włosy i przywrócić im dawny blask.

Polecamy maskę z użyciem oleju kokosowego.

Składniki:
1 łyżka oleju kokosowego
1 łyżka miodu
Połącz składniki. Możesz delikatnie je podgrzać. Ciepła mikstura otworzy łuski włosa i zwiększy skuteczność zabiegu. Nakładanie maski zacznij od końcówek, ponieważ to one zwykle najbardziej potrzebują regeneracji. Owiń głowę ręcznikiem. Po 30-40 minutach umyj głowę jak zwykle,nie zapomnij o nałożeniu odżywki!

Suche włosy i zniszczone końcówki – ZMIEŃ NAWYKI

Myjąc głowę unikaj strumienia gorącej wody, letnia lub nawet zimna woda domknie łuski włosa i stworzy naturalną barierę ochronną. Jeśli masz możliwość, pozwól włosom wyschnąć naturalnie i nie używaj  suszarki. Jeśli jednak nie masz wyjścia, suszarki używaj przynajmniej z kilkunastocentymetrowej odległości.


Suche włosy i zniszczone końcówki – OSTRE CIĘCIE

Jeśli od dłuższego czasu nie odwiedziłaś salonu fryzjerskiego lub samodzielnie nie podcinałaś końcówek, nadeszła pora, byś w końcu odwiedziła fryzjerkę. Najlepszym wyjściem będzie skrócenie włosów o min.  5 cm,  bowiem do takiej długości pobierają one substancje odżywcze z cebulki. Zdajemy sobie jednak sprawę, że takie rozwiązanie jest dość ekstremalne i każdy dodatkowy centymetr włosów spadający na ziemię może być horrorem, dlatego warto podcinać włosy co miesiąc o 1 centymetr, wtedy bez radykalnych cięć kondycja włosów znacznie się poprawi.

Suche włosy i zniszczone końcówki – NIE SZARP

Rozczesując włosy nie szarp ich! Jeśli masz problemy z rozczesywaniem włosów na koniec mycia nałóż odżywkę, która pomoże Ci rozplątać kosmyki. Na noc zaplataj włosy w warkocz, rano z pewnością rozczesanie ich będzie o wiele łatwiejsze.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów i zniszczonych końcówek znajdziesz u Szafiarek.

▼▼▼ SPRAWDŹ ▼▼▼

 

Alex
Autorka: Alex
Włosomaniaczka. Pełna zapału do zapuszczania włosów i wymyślania coraz to nowszych specyfików, dzięki którym moje włosy wyglądają obłędnie.

Polecamy również: