Nie każda kobieta lubi mocny makijaż i nierzadko towarzyszący temu efekt maski. Dlatego niektóre chętnie sięgają po krem bb, który umożliwia wykonanie delikatnego makijażu, idealnego chociażby na co dzień. By jednak efekt był zadowalający, trzeba w odpowiedni sposób zastosować kosmetyk. 


Jak aplikować krem bb?


Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest krem bb. To kosmetyk, który pełni funkcję alternatywy dla podkładu. Poleca się go w szczególności młodym kobietom, których cera nie ma zbyt wyraźnych niedoskonałości. Krem ten nawilża i jednocześnie zapewnia delikatne krycie. Nie jest ciężki, nie tworzy efektu maski. Oczywiście wiele zależy od sposobu aplikowania kosmetyku. Jak wobec tego aplikować kremy bb? Krem bardzo dobrze aplikuje się zarówno palcami, jak i specjalnymi akcesoriami. Przed nałożeniem go nie trzeba aplikować już innych kosmetyków, np. kremu nawilżającego. To zdecydowanie skraca czas robienia makijażu. Należy również pamiętać o tym, że cera przed aplikacją kremu bb musi być dokładnie oczyszczona i osuszona. W przeciwnym razie makijaż nie będzie trwały. 


Efekty stosowania kremu bb


Krem bb jest lekki, a co za tym idzie, delikatnie poprawia koloryt cery. Dlatego nie zapewnia mocnego krycia, tak, jak korektory czy podkłady. To nie jest kosmetyk, który mógłby na przykład wygładzić głębokie zmarszczki lub strukturę skóry z rozszerzonymi porami czy wypryskami. Jeżeli kobieta chce uzyskać efekt idealnego, mocnego krycia, musi jednak wybrać inny kosmetyk, korektor, podkład itd. Mimo to kremy bb cieszą się niemałym zainteresowaniem. To kosmetyki, które są uwielbiane przez kobiety ceniące sobie naturalność i przede wszystkim te, które właściwie nie mają nic do ukrycia. Efekt końcowy makijażu wykonanego przy użyciu kremu bb zależy również od jakości tego produktu. Dobrej jakości kosmetyk jest skuteczniejszy w działaniu i zapewnia lepszy efekt. A już na pewno gwarantuje doskonałą trwałość makijażu. 


Chcąc wykonać delikatny, bardzo kobiecy makijaż, trzeba przede wszystkim zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki. Takim jest krem bb. A przynajmniej między innymi przy użyciu właśnie tego produktu, można zrobić efektowny makijaż. Makijaż idealny na wiosnę i lato, czy też wczesną jesień. Taki, który nie obciąża skóry, nie tworzy efektu maski. Jeśli na przykład młoda dziewczyna zaczyna się malować i szuka kosmetyków, którymi będzie mogła wykonać niezbyt intensywny, świeży makijaż, to jak najbardziej powinna zainteresować się kremami bb. Trzeba też podkreślić, że produkty te też nie są drogie. 


Artykuł sponsorowany

Molly
Autorka: Molly
Mam nadzieję, że moje propozycje przypadną Ci do gustu :)

Polecamy również: