Oto niebywała historia o tym, jak urlop może stać się źródłem inspiracji na wielomilionowy biznes. Kiedy buty marki Crocs pojawiły się w znanej sieci dyskontów, każdy chciał je mieć. Dziś obuwie dzieli modową społeczność na pół - jedni noszą je z zachwytem, inni patrzą na nie z pogardą i niesmakiem. Co jest sukcesem marki Crocs?

Gdy pomysł cementuje przyjaźń

Wszystko zaczęło się podczas wyprawy łodzią na Karaiby. Trójka przyjaciół - Scott Seamans, Lyndon Hanson oraz amerykański przedsiębiorca George Boedecker wybrała się na urlop. Wysokie temperatury doskwierały, a chodzenie boso po łodzi nie zawsze było komfortowe. Na miejscu zakupili trochę pianki, by naprędce stworzyć z niej coś, co wyglądem przypominało klapki. Materiał okazał się niezwykle wygodny, a w głowach przyjaciół pojawił się pomysł na wykorzystanie go do produkcji lekkiego obuwia.

Po powrocie wspólnie przystąpili do pracy. Efektem były klapki z logo krokodyla, który oznaczał siłę - podobnie jak materiał, z którego wyprodukowano buty. Wygląd obuwia przypominał zresztą pysk krokodyla, dlatego firma przyjęła nazwę Crocs.

Pianka Croslite materiałem na buty

To właśnie pianka, z której tworzono popularne dziś Crocsy była główną przyczyną sukcesu marki. Croslite to materiał niezwykle lekki, a zarazem wytrzymały. Wykazuje właściwości bakteriobójcze, zapobiegając namnażaniu się bakterii. Dzięki temu stopa nie poci się i swobodnie oddycha. Jaki z tego wniosek? W klapkach Crocs można chodzić cały dzień, zapewniając stopom uczucie lekkości przez cały czas.

Twórcy marki od dawna pragnęli stworzyć biznes związany z dbaniem o ciało. Gdy okazało się, że klapki Crocs spełniają oczekiwania użytkowników, trójka przyjaciół zaczęła proponować je ośrodkom SPA. Tak nawiązała się sieć kontaktów, która nieoczekiwanie rozrosła się do globalnych rozmiarów. Firma jest stosunkowo młoda - istnieje od 2002 roku, jednak w tym krótkim czasie udało się jej właścicielom osiągnąć wielomilionowe zyski ze sprzedaży swoich produktów.

Dlaczego warto je mieć?

Tworzywo żywiczne, z którego wykonano Crocsy jest niemal synonimem trwałości. Po co zatem wydawać pieniądze na buty, które za kilka tygodni nie będą nadawać się do użytku, jeśli można zainwestować w porządną parę klapek na wiele lat?

Pianka Croslite jest odporna na odkształcenia, ale wystarczająco miękka, by dopasować się do kształtu stopy. Zapewnia to wieloletni komfort bez deformacji obuwia. Żadne inne buty nie są w stanie zachować swojego kształtu tak długo! Crocsy nawet przy intensywnym użytkowaniu pozostaną dokładnie takie, jak w dniu zakupu. Ponadto są niezwykle łatwe w pielęgnacji - wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką, by zmyć wszelkie nieczystości.

Design obuwia tej marki budzi wiele kontrowersji, jednak to między innymi wygląd wpłynął na rozpoznawalność marki. Twórcy postawili na niebanalną konstrukcję butów, pozostawiając na jego powierzchni otwory wentylacyjne niczym dziury w serze szwajcarskim. Pomimo tysięcy przeciwników, Crocsy od lat sprzedają się jak świeże bułeczki, zapewniając komfort stopom milionów użytkowników na całym świecie.


Partnerem materiału jest Eastend - buty Crocs damskie.

Molly
Autorka: Molly
Mam nadzieję, że moje propozycje przypadną Ci do gustu :)

Polecamy również: