Przygotowując garderobę na sezon czy kompletując ją od podstaw powinniśmy zadbać o elementy sprawdzające się w różnych okazjach. Przykładowo odzież w eleganckim stylu zda egzamin zarówno na oficjalnych uroczystościach (jak wesele czy komunia) oraz tam, gdzie wymagany jest wizytowy, profesjonalny strój (np. w pracy). Kluczowym elementem garderoby w tym przypadku są m.in. eleganckie spódnice, które idealnie sprawdzą się praktycznie w każdej porze roku i dodadzą jego posiadaczce kobiecego szyku.


Elegancka spódnica... czyli jaka?

Choć wydaje nam się, że wszyscy podobnie rozumiemy zagadnienie eleganckiego stroju, tak naprawdę każdy pojmuje je trochę inaczej. Jedni postrzegają je przede wszystkim przez pryzmat materiału, z którego wykonany jest dany element garderoby. Dla innych priorytet ma przede wszystkim kolor czy części ciała, które powinien zakrywać. Są natomiast pewne aspekty charakteryzujące odzież określaną tym pojęciem, które prawdopodobnie odzwierciedlają zdanie większości.

Rzadko można spotkać bardzo krótkie eleganckie spódnice - przeważnie marki oferują takie, które sięgają przynajmniej do połowy uda. Wynika to prawdopodobnie ze wspomnianych wcześniej okazji, na których nierzadko narzucany jest jakiś rodzaj dress code"u. Warto zwrócić tutaj uwagę również na wzory. Choć najczęściej w tym temacie mamy do czynienia z gładkimi spódnicami bez zdobień, to coraz popularniejsze w sklepach stają się produkty zawierające ciekawe i odważne printy (np. modne w ostatnim czasie panterki i kwiaty). Choć wizytowy strój kojarzy się przede wszystkim ze delikatnymi kolorami, można w tej kwestii trochę zaszaleć. Kluczowe jest jednak zachowanie równowagi i umiaru. Przykładowo nic nie stoi na przeszkodzie, żeby założyć elegancką spódnicę o jaskrawoczerwonej barwie, o ile reszta elementów naszego outfitu będzie bardziej subtelna i stonowana. Inną powtarzającą się cechą jest fason spódnicy. Najpopularniejszym z nich jest prawdopodobnie ołówkowy krój, który podkreśla kobiece kształty dodając nam jednocześnie klasy. Idealnie wpisuje się on w obecne trendy, w których królują spódnice midi wszelkiego rodzaju.

Z czym zestawić eleganckie spódnice?

Tego typu spódnice świetnie sprawdzają się na wiele okazji. Można je założyć zarówno na niedzielny obiad z rodziną, jak i do pracy w biurze. Po eleganckie spódnice kobiety sięgają także szykując się na imprezę do klubu czy randkę. To, jaki będzie ostateczny efekt zależy w dużej mierze od dodatków i pozostałych elementów stylizacji.

Wybierając się na obiad z najbliższymi lepiej zrezygnować z dużej ilości akcesoriów czy obcisłych ubrań - powinnaś czuć się swobodnie, nieograniczana przez jakiekolwiek części garderoby. Kompletując outfit na randkę postaw na obcisłą spódnicę midi w subtelnym kolorze dodając do niej neonowe szpilki lub duże kolczyki. Czeka Cię ważne ważna prezentacja w firmie? W tym wypadku warto odpuścić sobie ubrania z mocnymi printami (jak np. paski ) i jaskrawymi kolorami, które odciągają uwagę wystąpienia i męczą wzrok odbiorców. Zamiast tego postaw na elegancką spódnicę i  

marynarkę w pastelowych odcieniach. Odrobinę szaleństwa i stylu możesz wprowadzić poprzez dodanie kilku złotych naszyjników w różnych stylach i ulubionych butów na obcasie, które dodadzą Ci pewności siebie.

Gdy następnym razem będziesz rozglądała się za czymś nowym do swojej szafy warto sprawdzić, czy masz już w niej przynajmniej 1-2 eleganckie spódnice. Są obecnie bardzo "na topie", co odzwierciedla duży wybór tego typu produktów oferowany w sklepach. Nic dziwnego - jest to element garderoby, który przy odpowiedniej stylizacji sprawdzi się przy wielu okazjach.

Molly
Autorka: Molly
Mam nadzieję, że moje propozycje przypadną Ci do gustu :)

Polecamy również: