Lodówka to jeden z podstawowych sprzętów AGD we współczesnych domach. Takie urządzenie kojarzy się przede wszystkim z przechowywaniem jedzenia, na przykład owoców, warzyw, mięs, gotowych dań. Okazuje się jednak, że w lodówce można przechowywać także...ubrania. Jakiś czas temu na rynku pojawiła się specjalna szafa parowa, która sprawdzi się doskonale do trzymania w niej ubrań.Pomysł na szafę parową na ubrania, czyli co kobiety przechowują w swoich lodówkach?

W 2014 roku marka Samsung przeprowadziła badania na ogromnej grupie kobiet, aby sprawdzić, co panie przechowują w lodówkach. Okazało się, że poza oczywistym wyborem, czyli jedzeniem, pojawiły się także inne, zaskakujące odpowiedzi. Badania wykazały, że aż 22 miliony kobiet (przede wszystkim Europejek) przechowuje w swojej lodówce kosmetyki, natomiast 1,5 miliona pań umieszcza na półkach chłodziarki swoje ubrania. Okazuje się, że lodówka pozwala na zachowanie świeżości produktów kosmetycznych, zwłaszcza tych z witaminą C, dzięki czemu mogą one posłużyć przez dłuższy czas. To jednak nie wszystko, ponieważ schłodzone kremy pod oczy lepiej niwelują cienie i zasinienia, a maseczki w płachcie mogą lepiej oddziaływać na skórę. Z kolei, jeśli chodzi o ubrania, to panie najczęściej umieszczają w lodówkach futra, drogie swetry (na przykład kaszmirowe) i ubrania skórzane, a to wszystko po to, aby rzeczy miały lepszą jakość i nieskazitelny wygląd. Dodatkowo taki zabieg umieszczania ubrań w lodówce sprawia, że odzież jest odporna na mole. Badania sprawiły, że coraz więcej producentów zaczęło tworzyć specjalne chłodziarki, w których znajdują się wydzielone półki. Przykładem jest lodówka Haier oraz lodówka Bosch. O krok dalej poszła firma Samsung, tworząc szafę parową AirDresser. 

Czym jest lodówka na ubrania?

Lodówka na ubrania, czyli szafa odświeżająca AirDresser, to sprzęt, który doskonale sprawdzi się we współczesnych domach i mieszkaniach. Produkt ten zastępuje wizyty w pralni i odświeża nawet te tkaniny, które są wyjątkowo drogie lub wymagające. AirDresser to urządzenie skierowane przede wszystkim do osób, które na co dzień noszą takie ubrania jak płaszcze, swetry, garnitury, odzież wełnianą i kaszmirową, oraz jedwabne bluzki, czyli wszystkie te rzeczy, których raczej nie można prać w pralce. Szafa odświeżająca wygląda jak lodówka i rzeczywiście w pewnym sensie spełnia jej funkcje, ale w znacznie bardziej innowacyjny sposób. Ubrania są nie tylko odświeżone i pięknie się prezentują, ale także usuwane są z nich wszelkie bakterie i zanieczyszczenia. W ten sposób szafa parowa dodatkowo pełni funkcję higieniczną. W lodówce na ubrania jest aż 26 różnych programów, które pozwalają na kompleksowe zadbanie o swoją odzież. 

Najważniejsze zalety szafy parowej 

Do najważniejszych zalet szafy odświeżającej na ubrania można zakwalifikować:

  • odświeżenie odzieży - silny podmuch powietrza JetAir usuwa zanieczyszczenia i alergeny,
  • dezynfekcja - eliminacja około 99% bakterii i wirusów,
  • deodoryzacja - usunięcie nawet 99% nieprzyjemnych zapachów,
  • aromatyzacja - urządzenie nadaje przyjemny zapach ubraniom,
  • bezpieczne i delikatne suszenie ubrań w niskiej temperaturze,
  • zmniejszenie liczby zagnieceń na ubraniach,
  • prosta obsługa i minimalistyczny design. 

Lodówka na ubrania to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na czystych, higienicznych, pięknie pachnących, gładkich i zadbanych ubraniach. 

Molly
Autorka: Molly
Mam nadzieję, że moje propozycje przypadną Ci do gustu :)

Polecamy również: