W ciągu kilku ostatnich lat manicure hybrydowy zdobył olbrzymią popularność. Wygoda, trwałość i możliwość wykonania setek stylizacji to największe zalety tego rozwiązania, które sprawiły, że coraz więcej kobiet sięga po lakiery hybrydowe. Zestawy zawierają przeróżne akcesoria – na jakie gadżety szczególnie warto zwrócić uwagę?

Lakiery hybrydowe – zestawy czy pojedyncze produkty?

Manicure hybrydowy to metoda stosunkowo prosta do wykonania. Z tego powodu wiele osób rezygnuje z systematycznych wizyt w salonach kosmetycznych i postanawia samodzielnie zadbać o swoje paznokcie. Aby jednak móc zacząć działać, należy zadbać o produkty i akcesoria, które umożliwią poprawne i komfortowe wykonanie trwałej stylizacji. Można zakupić je osobno, a następnie w miarę potrzeby dokupować kolejne produkty, jeśli jednak chodzi o manicure i lakiery hybrydowe, zestawy stanowią doskonałe rozwiązanie. Dlaczego? Technika hybrydowej stylizacji paznokci opiera się na kilku krokach wykonywanych w odpowiedniej kolejności, a do każdego z nich potrzebne są określone akcesoria lub produkty. Zakup zestawu to duże ułatwienie, jeśli chodzi o uwzględnienie wszystkich niezbędnych rzeczy – docenią to zwłaszcza osoby początkujące. Jednakże zestawy do hybryd wcale nie są przeznaczone jedynie dla zaczynających swoją przygodę z tą techniką! To również świetny sposób na uzupełnienie swojej kolekcji akcesoriów lub produktów, wymianę zużytych gadżetów, a także przetestowanie nowych produktów. Poza tym zestawy mają jeszcze jedną ważną zaletę – kupując produkty w zestawie, najczęściej oszczędzasz!

Zestaw do hybrydy – jakie akcesoria powinny się w nim znaleźć?

Dobry zestaw do manicure hybrydowego powinien zawierać akcesoria służące zarówno do przygotowania paznokci do nałożenia lakieru, jak i wykonania samej stylizacji. Do przygotowania płytki potrzebny jest drewniany patyczek, pilnik oraz blok polerski. Jeśli zaś chodzi o produkty, nie można obejść się bez cleanera zwanego także odtłuszczaczem – jak sama nazwa wskazuje, ma on za zadanie odtłuszczać płytkę i usuwać z jej powierzchni zanieczyszczenia, które mogłyby wpłynąć na zmniejszenie trwałości stylizacji. Ważne miejsce w zestawie akcesoriów do hybrydy zajmują również baza hybrydowa i top. Obecnie ich wybór jest naprawdę szeroki: bazy pielęgnacyjne, nadające kolor czy utwardzające, topy błyszczące, matowe i z drobinkami – to tylko niektóre z dostępnych opcji. Mając okazję, warto przetestować kilka rodzajów i wybrać produkty, które najlepiej pasują do wybranego sposobu pracy.

Zdecydowanie najciekawszy i najbardziej lubiany element to lakiery hybrydowe – zestawy zawierają najczęściej lakiery w neutralnych i podstawowych kolorach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby uzupełnić go ulubionymi odcieniami! Zestaw może zawierać również lampę UV lub LED. Bez względu na wybrany rodzaj, należy zapoznać się z instrukcją obsługi i wymaganym czasem utwardzania poszczególnych produktów.

Molly
Autorka: Molly
Mam nadzieję, że moje propozycje przypadną Ci do gustu :)

Polecamy również: