Najbardziej podstawowym elementem ubioru męskiego i damskiego jest koszulka z krótkim rękawem. Pojawia się w każdym kolorze, kroju i materiale. Może być zwykła, wzorzysta lub z nadrukiem – możliwości projektantów są nieograniczone. Skąd wywodzi się t-shirt męski i jakie modele są dziś najpopularniejsze?

Trochę historii

T-shirt męski, zanim jeszcze przybrał znaną obecnie postać koszulki z krótkim rękawem, wyglądał jak duże śpiochy. Miał nogawki, rękawy i były zapinane na guziki. Po pewnym czasie, ze względu na wygodę i funkcjonalność, okrojony został do formy znanej z naszych czasów. Dzisiejszy, klasyczny krój pierwszy raz pojawił się w formie białego t-shirta, który używany był przez marynarzy pod koniec dziewiętnastego wieku. Jakiś czas później zaczęto wprowadzać liczne zmiany w tym prostym projekcie. Zmieniono materiał z wełny na bawełnę, skrócono jeszcze bardziej rękawki i obszyto kołnierzyk.

Kto spopularyzował klasyczną męską koszulkę?

Początkowo t-shirty nosili głównie marynarze, żołnierze i wojskowi. Miało to duży wpływ na dalszą historię tego elementu ubioru. Szybko wizerunek bohatera w obcisłym ubraniu podchwyciło Hollywood i w filmach zaczęli pojawiać się przystojni, umięśnieni mężczyźni w zwykłych t-shirtach. Spowodowało to nadzwyczajny wzrost w popularności tej części garderoby i szybko koszulki z krótkim rękawem zawładnęły uliczną modą. Szybko także jednokolorowa część ubioru przestała pełnić rolę klasycznej koszulki, a zaczęła coraz częściej być częścią manifestów politycznych i społecznych. Na koszulkach w 1948 roku pojawiały się drukowane slogany, które miały zachęcić do głosowania na ówczesnego kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wielkim przełomem w ewolucji t-shirtu było również wynalezienie plastizolu, dzięki któremu nadruki nie spierały się z materiału.

T-shirt męski we współczesnym świecie

Koszulka z krótkim rękawem jest obecnie podstawą garderoby, głównym i zarazem najprostszym elementem naszego codziennego ubioru. Można znaleźć go w każdym kolorze, kroju i wzorze. W dobie zaawansowanej technologii na t-shircie możemy umieścić dowolny wzór.

W ofercie sklepów znajdują się koszulki o niezwykle oryginalnych krojach i w szerokiej kolorystyce. Łatwo dopasować model do indywidualnego stylu. Asortymenty obejmują koszulki jednolite lub z atrakcyjnymi wzorami. Prezentowane są modele z kieszonkami, zamkiem czy kapturem. Najlepiej wybierać t-shirty, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz które sprawdzą się podczas wielu okazji i będą doskonałym uzupełnieniem każdej garderoby.

Molly
Autorka: Molly
Mam nadzieję, że moje propozycje przypadną Ci do gustu :)

Polecamy również: