Zwróć uwagę na odpowiednią bieliznę podczas uprawiania sportu - porady na Szafa.pl

Aby aktywnie spędzić czas wolny, potrzebujesz naprawdę wysokiej jakości bielizny, która idealnie dopasuje się do ciała i pomoże Ci pozostać suchym.

Odprowadź pot

Funkcjonalna bielizna sportowa nie powinna nigdzie gryźć, ani obciskać. Elastyczne materiały dostosują się do Ciebie i nie ograniczą Cię w żaden sposób. Wszystko pozostaje tam, gdzie powinno. Jest lekka, oddychająca i pomaga utrzymać stałą temperaturę ciała. Największą zaletą funkcjonalnej odzieży sportowej jest możliwość odprowadzania wody. Podczas sportu pocisz się bardziej i ważne jest, aby mieć materiał, który jest gotowy na ten atak. Bielizna lub skarpety muszą niezawodnie usuwać pot ze skóry, utrzymując ciało suche.

 

Bielizna, która oddycha

Panowie, czy waszym hobby jest bieganie, piłka nożna czy siłownia, z pewnością docenicie jakość bokserek. Ta bielizna przylega do twojego ciała, ale nigdy nie obciska. Panie mogą wybierać spośród dwóch kolorów majtek funkcjonalnych, które kształtują ciało bez siniaków. Bezszwowa bielizna przylega do skóry i zapewnia aktywny ruch bez ograniczeń.

 

Uważaj na grzybicę

Uważasz, że możesz uprawiać sport w bieliźnie, którą nosisz na co dzień? Mylisz się. Skądinąd wygodna bielizna może nie tylko opinać Cię w bardziej wymagającym ruchu, ale w przypadku skarpet powoduje również nieprzyjemny zapach, a w bardziej ekstremalnym przypadku - pleśń. Bakterie najlepiej rozwijają się w wilgotnych i niewentylowanych środowiskach. Nie ryzykuj zaczerwienienia i świądu skóry. Będziesz pozbywać się tej dolegliwości przez długi czas.

 

Do trampek- wysokiej jakości skarpetki

W sportowych trampkach zawsze używaj wysokiej jakości bawełnianych skarpet, aby stopy były całkowicie suche i świeże. Pamiętaj, że pot po prostu wyparowuje w normalnych warunkach. W butach nie jest to jednak możliwe, nawet jeśli mają perforacje dla lepszej cyrkulacji powietrza. Skarpety bambusowe, które są bardzo chłonne i neutralizują zapachy, będą również wspaniałym sportem. 

Możesz kupić odpowiednią odzież sportową w Decathlon lub Martes Sport.

Molly
Autorka: Molly
Mam nadzieję, że moje propozycje przypadną Ci do gustu :)

Polecamy również: