Jak zrobić ombre na paznokciach?

Minimalizm. Klasyka. Elegancja. I oczywiście ombre! To hasła, które z pewnością rządzą światem mody i wizażu w ostatnim czasie. Ale czym jest zatem ombre? Ombre to technika cieniowania koloru, czyli wydobywania wielu tonów z jednego koloru. Tak było początkowo, bo dziś ombre bazuje na wielu różnych kolorach. Ombre cieszy się niezwykłą popularnością w dziedzinie stylizacji paznokci. Jak więc wykonać manicure ombre?


 

Wybór kolorów

Krok pierwszy, czyli to co tygryski lubią najbardziej - wybór kolorów.
Wybór koloru to rzecz indywidualna. Jak to mówią „wszystko jest kwestią gustu” 

 

Odtłuszczanie paznokci

Krok drugi, czyli odtłuszczanie podstawą trwałości.
Solidne odtłuszczenie paznokci pozwała dłużej cieszyć się wymarzonym manicurem. Po odtłuszczeniu warto nałożyć bazę pod lakier, który wspomoże efekt odłuszczania. Na skórki wokół paznokci zalecane jest nałożenie oliwki, dzięki której późniejsze usunięcie zbędnego lakieru stanie się o niebo prostsze.


 

Malowanie paznokci

Krok trzeci – malowanie jaśniejszym kolorem.
Na tym etapie malujemy całą płytkę paznokcia jaśniejszym z wybranych kolorów. Kolor ten będzie tzw. kolorem bazowym. Warto wybrać odcienie mleczne i pudrowe dzięki, którym widoczny w późniejszym czasie odrost spowodowany wzrostem paznokcia będzie mało dostrzegalny.


 

Cieniowanie paznokci

Krok czwarty – cieniowanie.
Za pomocą małego kawałka gąbki nakładamy kolor ciemniejszy od połowy długości paznokcia ku jego czubkowi. Lakier możemy zaaplikować bezpośrednio na gąbkę, dzięki czemu nie zostanie on zbyt szybko wykorzystany. Bardzo ważnym etapem jest również moment wysychania lakieru, o którym nie należy zapominać! Moment ten można śmiało wykorzystać na ciepłą herbatę bądź dobrą lekturę, szczególnie podczas jesiennej aury.
Krok czwarty można powtórzyć przy użyciu jeszcze ciemniejszego odcienia dla spotęgowania efektu. Dla miłośniczek bardziej subtelnej wersji polecamy zakończenie cieniowania na kroku poprzednim.


 

Manicure

Krok piąty, czy ostatnia faza manicure.
Utwardzanie – o nim mowa w kroku piątym. Element wykończeniowy, który zawsze najbardziej cieszy oko każdej miłośniczki pięknych i zadbanych dłoni. I voilà!


Ombre to jednak nie tylko paznokcie. Ten niesamowity efekt kolorystyczny znajdziesz też na ubraniach, a także włosach. 

A może zastanawiałaś się może o fryzurach ombre? Jeśli tak to zobacz nasz wątek na forum - https://forum.szafa.pl/49/3719721/ombre-hair.html

Iwona Malińska
Autorka: Iwona Malińska Na szafie: ivonaa89
Absolwentka zarządzania jakością. Pisanie jest jej cichą pasją. Oprócz tworzenia poprzez słowo, uwielbia podróże - i te małe i te duże, a także sport! Moda jest dla niej jak kredki - można nadać rzeczywistości ulubionych kolorów :) Śledzenie wszystkich aktualnych trendów traktuje jako dobro konieczne ;) W przyszłości planuje nauczyć się języka rosyjskiego. Prywatnie mama siedmioletniej Natalii.

Polecamy również: