« wróć do Porad

 

Historia botków nazywanych sztybletami sięga roku 1837, gdy szewc Królowej Wiktorii stworzył trzewiki z gumkami po bokach. Ten model butów szybko stał się popularny wśród dworu. To skłoniło szewca Sparkesa-Halla do opatentowania botków z gumkami (1851). Szybko buty z dworu przeniosły się do środowiska jeździeckiego. Ale największą popularność zdobyły dopiero w latach 60. XX wieku w Londynie. Sztyblety stały się ulubionym modelem butów Modsów i grupy muzycznej Beatles. Stąd właśnie wywodzi się ich angielska nazwa „beatle boots”.

 

Do dziś botki za kostkę z gumkami po bokach znajdują się w szafach kobiet i mężczyzn na całym świecie. Możesz wybrać klasyczny model w kolorze czarnym, brązowym lub szarym, albo zaszaleć i zdecydować się na błyszczący model (lakierowana skóra, kolor srebrny lub złoty). Możesz również wybrać botki w mocnym kolorze (granat, czerwień) lub w print zwierzęcy, np. skóra węża, cętki. Jeśli chodzi o tkaniny do wyboru mamy: naturalną skórę lub eko, zamsz i jego imitację. W sklepach znajdziemy modele, które mają, aż kilka rodzajów tkanin na jednym modelu. Znajdź swój wymarzony model!

 

Sztyblety czyli buty o męskim charakterze noś do spodni: wąskich, o długości 7/8 (polecamy takie zestawienie tylko dla wysokich dziewczyn) można również lekko podwinąć nogawki. Noś przekornie do krótkich sukienek i spódnic, a nawet szortów. Garnitur i botki za kostki to zgrany duet. Botki noś na co dzień, a także do pracy. Płaskie botki z gumkami po obu stronach cholewki są wygodne, praktyczne i stylowe! 

 
Karolina Autorka: Karolina Na szafie: karollas Absolwentka dziennikarstwa zakręcona na punkcie mody. Fanka Karla Lagerfelda i książek o modzie. Z zamiłowania "lumpexoholiczka" i zbieraczka markowych dodatków. Uzależniona od czekolady i nakryć głowy.

Polecane oferty:

Pokaż więcej »

#name

#msg

ukryj przedmiot   zamknij