Kozaki damskie

Gdy w zimie pada duża ilość śniegu, każda dziewczyna i kobieta sięga po ukryte na tę porę kozaki. Dlatego idealnym rozwiązaniem są kozaki za kolano. Na mrozy koniecznie są te z ociepleniem, na roztopy najczęściej ze skóry lub jej imitacji – na każdą zimową porę można mieć inne. Należy jednak pamiętać, że skórzane kozaki jak i te ze sztucznej skóry, trzeba zabezpieczać specjalnymi impregnatorami, alby nie przemakały. Dostępne są kozaki na obcasie i koturnie lub zwyczajne, płaskie. Zawsze jednak warto mieć w szafie kozaki na grubszej podeszwie, która będzie nas chronić przed przemoczeniem czy przemarznięciem.
Kozaki można nosić do spodni dżinsowych i materiałowych, do spódnic i ciepłych rajstop. Dobrze wyglądają założone na nogawkę jak i pod nią. Wysokie kozaki rewelacyjnie prezentują się z grubymi, dzierganymi rajtuzami. Do takiej stylizacji pasuje np. tunika z grubszego materiału i ciepły szal.
Kozaków wcale nie trzeba kupować tylko czarnych, dostępnych jest wiele modnych kolorów. Nie obowiązuje nas już zasada, że buty zawsze muszą pasować do torebki, więc można zaszaleć. Warto jednak pamiętać, że tak jak w innych przypadkach, jeśli buty mamy odważne i zwracające uwagę, cała stylizacja powinna być stonowana po to, by zachować równowagę.
Przy zakupie kozaków warto zastanowić się, czy wolimy pełne cholewki, czy może takie z zapięciem na zamek. Trzeba też pamiętać, że cholewki kozaków bywają wąskie – nie każda nogawka jeansów może się w nich zmieścić. Problem możesz mieć ze schowaniem jeansów dzwonów.

Filtry