Czółenka damskie

Buty czółenka, to obuwie podobne do szpilek. Różnią się od nich kształtem – jak nazwa wskazuje, przypominają łódeczki. Zaokrąglone czubki i nieco grubszy niż szpilka obcas czy też czółenka na koturnie – po tym odróżnisz szpilkę od czółenek.
Botki noś śmiało jesienią i wiosną! Są uniwersalne i świetnie sprawdzą się zarówno do spódnicy i eleganckich spodki jak i do jeansów i casualowej stylizacji. Wielki powrót zatryumfowały czółenka typu open toe – z okrągłą dziurką, pokazującą duży palec i mniejszy obok czy też czółenka z paskiem. Projektanci obuwia twierdzą, że takie obuwnicze „dekolty” są równie pociągające, jak wcięcia w dekolcie, czy odkryte plecy. Warto jednak, przy takich butach wziąć pod uwagę pogodę – o ile jeszcze w pełnych czółenkach możesz śmiało chodzić po deszczu, o tyle te z odkrytym przodem nie będą prezentować się dobrze. Bardzo łatwo się ubrudzić lub całkiem przemoczyć stopy. Pamiętać należy, że łączenie open toe z kolorowymi rajstopami uchodzi za modowe faoux paus. Jeśli już musisz mieć rajstopy, załóż te w kolorze cielistym, bez szwów na czubkach palców.
Otwór w czółenkach z odkrytymi palcami, nie zawsze jest okrągły. Może mieć też kształt „łezki”. Jakikolwiek by on jednak nie był, konieczne jest zadbanie o ładny wygląd paznokci. Kolorowy i równo nałożony lakier, doda elegancji i sprawi, że kobieta będzie wyglądać jak prawdziwa elegantka! Jednak największym hitem obecnie są czółenka na słupku

Sprawdź również jaki rozmiar wybrać w naszej tabeli - tabela rozmiarów butów

Zobacz więcej: czółenka na słupku z paskiem

Filtry