Zegarki PEGC02 Pulsar pozłacany
  PEGC02 Pulsar pozłacany     PEGC02 Pulsar pozłacany     PEGC02 Pulsar pozłacany     PEGC02 Pulsar pozłacany     PEGC02 Pulsar pozłacany     PEGC02 Pulsar pozłacany  

PEGC02 Pulsar pozłacany

Opis przedmiotu

Producent:

PULSAR

Kolor dominujący:

Z racji tego, że mam dużo biżuterii w swoim czarodziejskim pudełku w szafie, a mało kiedy w nich chodzę postanowiłam, że rozsądniej będę gospodarować pieniędzmi na błyskotki. Ponad rok temu zakupiłam zegarek marki OMAX pozłacany. (wydałam na niego ok 90 zł) Zegarek rewelacja, ale niestety przez ten rok jego bransoleta się odbarwiła i stała się pozłacano-posrebrzana. Jak to wygląda? nieestetycznie. W tym roku przeznaczyłam większa sumę pieniędzy na zegarek pozłacany, ale metodą PVD, która utrzymuje złoto na zegarku przez ok 5-7 lat.

Mam go od 2 tygodniu, jak na razie nie mam zastrzeżeń.
Tak więc rada dla kobiet, które chcą mieć ładny pozłacany zegarek. Zamiast zwracać uwagę na to jakiej marki jest zegarek, zwracajcie uwagę na SPOSÓB ZŁOCENIA. Są 3 rodzaje:
1) METODA GALWANICZNA- złocenie wykonane tą metodą nie jest zbyt trwałe. Uznaje się, że 1mikron złocenia jaki posiada ta metoda w trakcie normalnego użytkowania, wyciera się w ciągu 1 roku. Posiada go większość biżuterii w sieciówkach.
2) METODA PVD polega ona na napyleniu na powierzchnię danego elementu złotego proszku ( najczęściej jest to złoto 22-24 karatowe ) wraz z innym metalem. Najczęściej stosowaną „domieszką” jest tytan. Całość procesu odbywa się w komorach wysokociśnieniowych w wysokiej temperaturze i tak zwanej atmosferze beztlenowej. Tego typu złocenie powoduje, że wierzchnia warstwa złocenia jest gładka, dzięki czemu mniej podatna na ścieranie. Zakłada się, ze złocenie PVD jest tak samo trwałe jak 10 mikronowe złocenie metodą galwaniczną - czyli ok 10 lat.
3) WSTAWKI ZŁOTE metoda ta polega na zastąpieniu złocenia wstawieniem w dane miejsce, elementu wykonanego ze złotej taśmy lub też w całości wykonanego ze złota. Porównując 20 mikronowe złocenie metodą galwaniczną ma grubość 0,02 mm, natomiast najcieńsza ze stosowanych do wstawek blaszek ma grubość 0,2 mm. Czyli jest ona 10 razy grubsza od złocenia galwanicznego. W związku z tym złocenie tego typu jest najbardziej trwałe oraz niestety najdroższe.

Tagi: #zegarek, #Pulsar, #pozłacany zegarek,

Komentarze (0)
Prześlij znajomemu

Wyślij Zamknij