Uwolnij swoje ciuchy!

Aktualności - POZNAŃ: BABI TARG, czyli ciuchy, dobry design i… elektro-śmieci na Stadionie!

POZNAŃ: BABI TARG, czyli ciuchy, dobry design i… elektro-śmieci na Stadionie!

 

Eko- szaleństwo wymiany zapanuje w niedzielę, 24. lutego na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Wszystko za sprawą organizowanego przez BABILĄD – BABIEGO TARGU, czyli akcji wietrzenia szaf, podczas której uczestniczki i uczestnicy mogą wymienić, sprzedać lub kupić ubrania, buty i dodatki. Ta niezwykle popularna impreza przyciąga za każdym razem setki uczestniczek i uczestników.  Impreza odbędzie się w sali „Platinum” (trybuna nr 1/poziom 3), w zamkniętej, ogrzewanej przestrzeni. Uczestniczki i uczestnicy będą mieli do dyspozycji ponad 1500 m2. W programie imprezy również: sekcja Mami Babi Targ, czyli wymiana ciuszków i akcesoriów dziecięcych i ciążowych, eko- warsztaty dla dzieciaków z Akademią Malucha AKUKU oraz kiermasz mody i designu, podczas którego swoją biżuterię, ciuchy, torby, ręcznie szyte zabawki i inne gadżety zaprezentują młode, obiecujące projektantki związane z Poznaniem (m.in. MONKA, PANI-KA, MONEGO czy KSYKSY). W tym dniu przyjedzie do nas również gratowóz. Zachęcamy uczestniczki i uczestników do oddania drobnego, zużytego lub niepotrzebnego sprzętu AGD i RTV oraz świetlówek i baterii, których, przypominamy, nie wolno wyrzucać do kontenerów na śmieci!

Warto dodać, że kawę i pyszne babeczki serwować będą Babki Cafe (http://www.babkicafe.com). Na Babim Targu nie mogło być inaczej!

– Założenie imprezy jest takie, by ubrania czy dodatki, których już nie nosimy, które nam się opatrzyły czy znudziły lub były po prostu nietrafionym prezentem i teraz ukryte są na dnie szafy puścić dalej w obieg, sprawić komuś radość, a przy okazji być może otrzymać w zamian za nie coś nowego– mówi Joanna Stankiewicz, inicjatorka imprezy i założycielka Ośrodka Rozwoju Osobistego Kobiet Babiląd z Poznania. – Babi Targ to także świetna okazja, by za grosze kupić ciekawe ciuchy czy buty, bo, jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, zawsze można negocjować zakup. To, jak pisała Olga Tokarczuk w „Momencie niedźwiedzia”: „filozofia trzech E: Ekonomicznie, Ekologicznie i Estetycznie.” Ważne, by rzeczy krążyły między ludźmi, a nie trafiały na śmietnik. 

 

BABI TARG to lokalna odmiana znanych i coraz bardziej popularnych w Polsce swapping parties, polegających w głównej mierze na wymianie ciuchów, butów i innych dodatków. BABI TARG jest najstarszą imprezą tego typu w Polsce – organizowany jest regularnie od 2007 roku w Poznaniu i wielu innych miastach (m.in. Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Kalisz). Przyciąga setki miłośniczek i miłośników niebanalnych ubrań. Podczas spotkania można wymieniać odzież, buty, dodatki, biżuterię. Jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, uczestniczki i uczestnicy mogą między sobą sprzedawać i kupować  przyniesione ubrania. BABI TARG to doskonała okazja, by za niewielkie pieniądze upolować niepowtarzalne ubrania czy wyjątkową biżuterię.

 

Podczas BABIEGO TARGU odbędzie się również kiermasz mody i designu. Swoje stoiska wystawią:

PATOTEJ /// www.patotej.com

MONEGO /// www.monego.pl

KSYKSY /// www.ksyksy.pl

PANI-KA /// https://www.facebook.com/panika.jewellery

W RZECZY SAMEJ /// https://www.facebook.com/wrzeczysamej

MONKA /// www.monka.com.pl

 

Do udziału w imprezie zachęcamy również rodziców. BABI TARG to z jednej strony dobra okazja, aby pozbyć się ubrań, z których dzieci już wyrosły, wymienić się książkami czy zabawkami, a z drugiej - dobra zabawa dla dzieciaków- maluchy będą mogły bowiem wziąć udział w eko- warsztatach z Akademią Malucha AKUKU!

 

Po raz pierwszy będzie można wymienić również elektro-śmieci. Wspólnie z Zakładem Zagospodarowania Odpadów zachęcamy do przyniesienia zużytych lub zepsutych sprzętów AGD i RTV, baterii i świetlówek oraz innych problemowych odpadów, których – przypominamy- nie można wyrzucać do kontenerów, a które wymienicie w tym dniu na gry edukacyjne przygotowane przez ZZO. Gratowóz przyjedzie na dwie godziny- od 12.00 do 14.00 będzie stał przy wejściu na imprezę.

 

Patronat nad imprezą objęła: TYTKA.COM.PL

 

PRAKTYCZNE INFORMACJE

Wstęp na salę (dotyczy wszystkich uczestniczek i uczestników) od godz. 12.00. Osoby, które nie wystawiają swoich ubrań zapraszamy od godz. 12.30!

Bramki parkingu na stadion miejski zostaną otwarte o godzinie 11.00. Ze względu na niską temperaturę odradzamy uczestniczkom wcześniejszy przyjazd na imprezę (korytarz prowadzący na salę nie jest ogrzewany). Przy wjeździe na parking prosimy o podanie hasła BABI TARG ochrona obiektu skieruje uczestniczki w odpowiednie miejsce.

Zwracamy również uwagę, że Babi Targ odbędzie się w przestrzeni, gdzie nie dysponujemy wieszakami. Prosimy wszystkie uczestniczki o zabranie ze sobą  wieszaków, stojaków, krzesełek lub innych przedmiotów, które będą przydatne w wyeksponowaniu przyniesionych ubrań.

Impreza odbędzie się w sali „Platinum” (trybuna nr 1/poziom 3), w zamkniętej, ogrzewanej przestrzeni. Uczestniczki będą miały do dyspozycji ponad 1500 m2 oraz dogodny parking.  

 

BILETY:

5 zł- odwiedzająca/-y
10 zł- wystawiająca/-y ( w tym jedna torba/ walizka/ karton/ stojak z ciuchami)
+ 5 zł - sztuka "nadbagażu" (każda dodatkowa torba/ walizka/ karton/ stojak z ciuchami)

 

 

Informacje o organizatorze

BABILĄD stawia nacisk na społeczne zaangażowanie i odpowiedzialność w biznesie. Współpracuje na stałe z wieloma poznańskimi stowarzyszeniami i instytucjami. Organizuje cykliczne imprezy dla kobiet, takie jak na przykład Babi Targ czy Babska Muza. Wspiera akcje i projekty skierowane do kobiet i uwrażliwiające na problematykę płci, promuje również akcje związane z szerzeniem tolerancji.

Poprzez swoją działalność, która w głównej mierze opiera się na organizowaniu ogólnorozwojowych kursów, warsztatów i imprez dla kobiet, chcemy stworzyć przestrzeń będącą ośrodkiem życia kobiecego. Chcemy być zaczątkiem nowych idei, inicjatyw i zjawisk. Chcemy integrować i solidaryzować. Chcemy pokazać, że kobiety mają niezwykłą siłę i chęć współpracy oraz nieodparty pęd do rozwoju. Stworzyłyśmy tę inicjatywę dla kobiet bo same jesteśmy kobietami i wiemy, czego nam potrzeba. Tak powstał BABILĄD, przestrzeń spotkań i twórczej wymiany idei dla kobiet, które pragną się rozwijać, wzajemnie inspirować oraz wspierać.

 

Informacje o Babim Targu

Pierwszy BABI TARG odbył się w klubokawiarni Meskal w Poznaniu i zainaugurował działalność Babilądu w marcu 2007. W wymianie wzięło wówczas udział 40 pań. Teraz nasze imprezy gromadzą kilkaset osób i w Poznaniu są organizowane regularnie. Do tej pory gościłyśmy również w Bydgoszczy Gdańsku i Szczecinie. BABI TARG jest najstarszym i jednym z najbardziej popularnych swapów w Polsce, organizowanym nieprzerwanie od prawie sześciu lat!

 

 

ORGANIZATOR

Babiląd

 

PARTNERZY:

KKS Lech Poznań S.A.
www.vip.lechpoznan.pl (kontakt: Agnieszka Błaszczyk, Agnieszka Próchniewicz)

Stadion Miejski w Poznaniu to nie tylko obiekt sportowy, na którym rozgrywane są mecze piłki nożnej. Jest to również wyjątkowa przestrzeń do organizacji różnego rodzaju imprez i wydarzeń, czego doskonałym przykładem są koncerty i inne eventy, które przyciągały na stadion miłośników muzyki czy poszukiwaczy ekstremalnych emocji. Obiekt ten wielokrotnie był planem realizacji teledysków i programów telewizyjnych. Działalność Stadionu Miejskiego obejmuje również  organizację  imprez  firmowych  oraz  spotkań prywatnych. Każda oferta jest kompleksowo przygotowywana w oparciu o indywidualne życzenia klienta i dopasowywana do jego potrzeb. Propozycje Stadionu Miejskiego kierowane są do osób ceniących najwyższy poziom profesjonalizmu i kreatywne rozwiązania. Do dyspozycji klientów jest ponad 50 pomieszczeń zlokalizowanych na stadionie o powierzchni od 20 do 1 600 m2, na których można zorganizować  konferencje, szkolenia, bankiety, urodziny, wesela, komunie czy spotkania świąteczne. Każde spotkanie na stadionie to wyjątkowe wydarzenie, które na długo utkwi w pamięci uczestników.

 

AKADEMIA MALUCHA AKUKU

www.akademiaakuku.pl

 

Akademia Malucha AKUKU  powstała z myślą o najmłodszych. Pod naszą opieką znajdują się dzieci od 6 miesiąca do 3 roku życia. Oferujemy opiekę całodzienną jak i w godzinach określonych przez rodziców. Oferta Akademii obejmuje różnego typu zajęcia dodatkowe organizowane dla dzieci między 10 miesiącem a 12 rokiem życia, a także organizację przyjęć urodzinowych u nas jak i u klienta.
Prowadzimy również salę zabaw w swarzędzkim centrum handlowym ETC - Krainę Zabaw AKUKU.

 

ZAKŁAD ZAGOSPODAROWANIA ODPADÓW

www.odpady.poznan.pl

INFORMACJE DLA MEDIÓW

Joanna Stankiewicz// 608 437 377 // info@babilad.pl

Dołącz do nas na Facebooku
i bądź zawsze na bieżąco!

Organizujesz SWAP lub inne imprezy modowe w swoim mieście? Chcesz uzyskać patronat Szafy?
Chętnie pomożemy Ci w promocji Twojego wydarzenia.
Napisz do nas na patronaty@firma.szafa.pl
Gdy nawiążemy współpracę, poprosimy Cię
o umieszczenie logotypów naszego serwisu
w materiałach promocyjnych, stronie www itp.

Zapraszamy do współpracy!

#name

#msg

ukryj przedmiot   zamknij

20